CCL Scandinavia A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−12 626 463 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −4 822 475 | −6 965 360 | −2 281 614 | 4 008 162 | 599 818 | 618 601 | 491 157 | 1 820 904 | 1 886 738 | 7 631 554 | — | 750 075 | — | — |
| Resultat før skatt | −16 309 719 | −7 622 045 | 153 064 | 3 543 102 | 98 329 | 441 343 | 261 468 | 2 012 248 | 2 195 880 | 7 599 525 | 4 939 059 | 631 280 | 3 146 076 | 2 782 687 |
| Årsresultat | −17 280 950 | −6 018 526 | 710 005 | 2 751 209 | 74 087 | 342 256 | 202 908 | 1 700 985 | 1 783 767 | 5 906 206 | 3 884 904 | 510 848 | 2 366 530 | 2 061 568 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 16 721 525 | 28 532 356 | 24 024 665 | 34 412 048 | 38 113 663 | 43 461 233 | 35 939 094 | 36 388 065 | 32 827 902 | 28 498 304 | 27 656 318 | 23 432 258 | 18 282 179 | 17 839 111 |
| Egenkapital | −12 626 463 | 4 654 487 | 10 673 013 | 13 963 007 | 11 211 798 | 13 137 712 | 12 795 456 | 12 592 545 | 10 891 562 | 13 907 796 | 9 001 589 | 5 116 685 | 6 905 838 | 7 549 866 |
| Sum gjeld | 29 347 988 | 23 877 869 | 13 351 652 | 20 449 041 | 26 901 865 | 30 323 521 | 23 143 638 | 23 795 520 | 21 936 340 | 14 590 508 | 18 654 729 | 18 315 573 | 11 376 341 | 10 289 245 |
| Kortsiktig gjeld | — | 9 442 412 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | −75,5 % | 16,3 % | 44,4 % | 40,6 % | 29,4 % | 30,2 % | 35,6 % | 34,6 % | 33,2 % | 48,8 % | 32,5 % | 21,8 % | 37,8 % | 42,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.