SOLRØD CYKELCENTER ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 328 109 | 1 305 767 | −2 035 112 | −2 132 286 | 2 297 058 | 2 483 725 | 2 026 929 | 2 054 220 | 2 089 244 | 2 044 458 | −2 192 518 | −2 201 642 | −2 351 541 | −2 613 197 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −84 686 | −35 135 | 12 004 | −146 453 | 142 011 | 212 956 | −2 641 | −31 456 | 17 180 | 96 786 | −59 086 | −201 781 | −50 665 | −223 080 |
| Resultat før skatt | −68 570 | −20 817 | 13 131 | −126 867 | 126 596 | — | −9 364 | −36 653 | 12 205 | 95 522 | −58 677 | −210 277 | −55 031 | −241 291 |
| Årsresultat | −66 755 | −9 432 | 20 891 | −95 591 | 87 972 | 168 337 | −7 364 | −30 453 | 11 283 | 76 728 | −45 358 | −158 804 | −41 631 | −180 616 |
| Driftsmargin | −25,8 % | −2,7 % | −0,6 % | 6,9 % | 6,2 % | 8,6 % | −0,1 % | −1,5 % | 0,8 % | 4,7 % | 2,7 % | 9,2 % | 2,2 % | 8,5 % |
| Nettomargin | −20,3 % | −0,7 % | −1 % | 4,5 % | 3,8 % | 6,8 % | −0,4 % | −1,5 % | 0,5 % | 3,8 % | 2,1 % | 7,2 % | 1,8 % | 6,9 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 766 538 | 2 025 563 | 2 400 390 | 2 524 398 | 2 405 351 | 2 477 363 | 2 019 581 | 1 839 424 | 1 937 275 | 1 914 894 | 1 992 052 | 2 066 788 | 1 891 807 | 1 929 190 |
| Egenkapital | 1 389 143 | 1 523 398 | 1 570 644 | 1 650 435 | 1 612 044 | 1 580 572 | 1 467 535 | 1 532 899 | 1 616 252 | 1 638 472 | 1 612 344 | 1 616 886 | 1 507 282 | 1 513 951 |
| Sum gjeld | 377 395 | 502 165 | 829 746 | 873 963 | 793 307 | 896 791 | 552 046 | 306 525 | 321 023 | 276 422 | 379 708 | 449 902 | 384 525 | 415 239 |
| Kortsiktig gjeld | 377 395 | — | — | — | — | 854 291 | — | 300 325 | 308 623 | 254 528 | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 78,6 % | 75,2 % | 65,4 % | 65,4 % | 67 % | 63,8 % | 72,7 % | 83,3 % | 83,4 % | 85,6 % | 80,9 % | 78,2 % | 79,7 % | 78,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.