MT FILTER ApS
Årsregnskap 2012–2022, lest fra 9 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2022
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2022
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | 564 975 | 762 581 | — | — |
| Resultat før skatt | −185 494 | 54 988 | 43 681 | 57 062 | −3 876 | 497 359 | 304 625 | 556 911 | 759 674 | −304 914 | −338 000 |
| Årsresultat | −144 685 | 42 558 | 34 045 | 45 314 | −3 876 | 393 739 | 236 395 | 433 428 | 759 674 | −304 882 | −354 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 414 182 | 3 003 770 | 2 755 898 | 2 027 411 | 2 023 035 | 2 165 391 | 1 876 719 | 2 553 037 | 977 909 | 162 463 | 577 000 |
| Egenkapital | 1 954 054 | 2 098 739 | 2 056 181 | 2 022 136 | 1 976 822 | 1 980 700 | 1 586 960 | 1 350 565 | 917 137 | 157 463 | 462 000 |
| Sum gjeld | 1 460 128 | 905 031 | 699 717 | 5 275 | 46 213 | 184 691 | 289 759 | 1 202 472 | 60 772 | 5 000 | 115 000 |
| Kortsiktig gjeld | 1 460 128 | 905 031 | 699 717 | 5 275 | 46 213 | 184 691 | 289 759 | 1 202 472 | 60 772 | 5 000 | 115 000 |
| Egenkapitalandel | 57,2 % | 69,9 % | 74,6 % | 99,7 % | 97,7 % | 91,5 % | 84,6 % | 52,9 % | 93,8 % | 96,9 % | 80,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.