KØBENHAVNS ÅLEEKSPORT ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −22 384 | −21 846 | −21 309 | −22 206 | −21 395 | −21 481 | −38 194 | −30 383 | −23 810 | −19 821 | −20 326 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 30 406 | 61 829 | 72 656 | −216 860 | 52 284 | 35 971 | 185 363 | −89 987 | 92 394 | 34 877 | 143 283 | 124 336 | 98 586 | 350 154 |
| Årsresultat | 30 476 | 62 036 | 72 673 | −216 863 | 40 591 | 27 848 | 163 695 | −89 771 | 71 454 | 27 521 | 109 242 | 93 166 | 74 027 | 272 951 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 400 550 | 1 372 680 | 1 316 012 | 1 255 113 | 1 500 471 | 1 480 107 | 1 620 625 | 2 508 673 | 2 720 800 | 2 775 370 | 2 839 981 | 2 826 496 | 2 825 114 | 2 900 106 |
| Egenkapital | 763 227 | 867 751 | 927 715 | 972 842 | 1 304 104 | 1 376 513 | 1 459 266 | 2 503 571 | 2 699 142 | 2 731 088 | 2 804 766 | 2 795 325 | 2 800 559 | 2 823 132 |
| Sum gjeld | 637 323 | 504 929 | 388 297 | 282 271 | 196 367 | 103 594 | 161 359 | 5 102 | 21 658 | 44 282 | 35 215 | 31 171 | 24 555 | 76 974 |
| Kortsiktig gjeld | 637 323 | 504 929 | 388 297 | 282 271 | 196 367 | 103 594 | 161 359 | 5 102 | 21 658 | 44 282 | 35 215 | 31 171 | 24 555 | 76 974 |
| Egenkapitalandel | 54,5 % | 63,2 % | 70,5 % | 77,5 % | 86,9 % | 93 % | 90 % | 99,8 % | 99,2 % | 98,4 % | 98,8 % | 98,9 % | 99,1 % | 97,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.