SCANBUR A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 4 699 966 | 38 894 237 | 16 842 895 | 17 036 574 | 6 401 019 | 1 876 142 | 5 779 264 | 58 641 662 | 24 791 337 | 24 132 894 | 16 954 752 | 37 188 755 | 21 339 106 |
| Resultat før skatt | 5 372 165 | 41 106 954 | 18 123 556 | 17 222 057 | 6 254 023 | 2 019 485 | 3 687 619 | 57 068 587 | 24 164 695 | 23 581 650 | 17 363 779 | 35 366 840 | 19 792 882 |
| Årsresultat | 4 632 439 | 32 321 634 | 14 394 000 | 13 597 357 | 5 056 025 | 1 736 951 | 2 959 786 | 44 623 768 | 18 996 257 | 18 294 663 | 13 470 648 | 26 514 437 | 14 835 782 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 106 818 781 | 182 498 531 | 150 736 000 | 139 991 067 | 152 960 670 | 159 550 783 | 188 196 268 | 171 243 727 | 110 043 721 | 70 292 919 | 76 286 085 | 64 721 065 | 56 886 128 |
| Egenkapital | 44 834 178 | 134 147 922 | 98 961 000 | 85 160 815 | 71 476 835 | 61 449 934 | 59 815 912 | 57 212 392 | 12 958 012 | 26 136 021 | 27 661 252 | 44 947 031 | 35 104 578 |
| Sum gjeld | 61 984 603 | 48 350 609 | 51 774 902 | 54 830 252 | 81 483 835 | 98 100 849 | 128 380 356 | 114 031 335 | 97 085 709 | 44 156 898 | 48 624 833 | 19 774 034 | 21 781 550 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 42 % | 73,5 % | 65,7 % | 60,8 % | 46,7 % | 38,5 % | 31,8 % | 33,4 % | 11,8 % | 37,2 % | 36,3 % | 69,4 % | 61,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.