J.F.P. INVEST ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 9 179 305 | 8 797 627 | 8 997 784 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 11 520 507 | 1 487 025 | 2 916 469 | −23 761 584 | 25 476 052 | 2 321 159 | 25 885 715 | 56 543 176 | 4 255 958 | 5 100 004 | 3 891 452 | 1 404 482 | 1 505 258 | 3 270 620 |
| Resultat før skatt | 17 221 617 | 4 427 392 | 4 939 226 | −25 284 975 | 36 685 377 | 632 471 | 28 504 109 | 57 219 449 | 5 316 294 | 4 786 396 | 4 012 595 | 1 225 870 | 5 769 746 | 2 122 764 |
| Årsresultat | 14 181 071 | 3 809 025 | 4 069 122 | −19 354 443 | 30 564 703 | 464 631 | 22 692 352 | 46 954 235 | 5 501 310 | 6 242 681 | 2 567 613 | 1 703 870 | 4 619 746 | 1 803 464 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 15,3 % | 17,1 % | 36,3 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 18,6 % | 52,5 % | 20 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 226 017 213 | 211 193 974 | 209 532 906 | 205 082 490 | 234 637 995 | 208 043 819 | 235 504 251 | 213 334 377 | 158 648 133 | 155 720 055 | 152 331 867 | 148 295 992 | 146 736 090 | 143 820 786 |
| Egenkapital | 89 266 478 | 78 085 407 | 74 276 382 | 70 207 260 | 89 561 703 | 58 997 000 | 58 093 092 | 120 992 786 | 73 716 487 | 69 717 338 | 63 926 202 | 61 328 794 | 61 609 723 | 57 966 698 |
| Sum gjeld | 136 750 735 | 133 108 567 | 135 256 524 | 134 875 230 | 145 076 292 | 149 046 819 | 177 411 159 | 92 341 591 | 84 931 646 | 86 002 717 | 88 405 665 | 86 967 198 | 85 126 367 | 85 854 088 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 39,5 % | 37 % | 35,4 % | 34,2 % | 38,2 % | 28,4 % | 24,7 % | 56,7 % | 46,5 % | 44,8 % | 42 % | 41,4 % | 42 % | 40,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.