RINGSTED MASKINFORRETNING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | 0 | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −1 358 302 | −1 622 573 | −56 295 | −27 586 | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −177 562 | −4 738 356 | 822 293 | 2 750 135 | −601 440 | 2 074 511 | 1 399 915 | 1 801 017 | 3 122 237 | 5 376 134 | 2 001 744 | 2 195 047 | 1 510 141 |
| Årsresultat | 243 210 | −4 433 348 | 835 699 | 2 750 135 | −601 440 | 2 074 511 | 1 399 915 | 1 801 017 | 3 122 237 | 5 376 134 | 2 001 744 | 2 161 047 | 1 390 141 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 32 137 601 | 34 906 228 | 36 822 006 | 38 566 166 | 35 926 031 | 36 527 471 | 34 552 960 | 35 632 596 | 33 831 579 | 30 809 342 | 27 729 434 | 25 486 804 | 22 995 594 |
| Egenkapital | 32 061 732 | 31 940 522 | 36 360 322 | 38 566 166 | 35 926 031 | 36 527 471 | 34 552 960 | 35 632 596 | 33 831 579 | 30 809 342 | 25 433 208 | 21 208 344 | 19 147 297 |
| Sum gjeld | 75 869 | 2 965 706 | 461 684 | — | — | — | — | — | — | 0 | 2 296 226 | 4 278 460 | 3 848 297 |
| Kortsiktig gjeld | 75 869 | 2 965 706 | 461 684 | — | — | — | — | — | — | 0 | 2 296 226 | — | — |
| Egenkapitalandel | 99,8 % | 91,5 % | 98,7 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | 91,7 % | 83,2 % | 83,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.