Smedemark VVS ApS
Årsregnskap 2019–2025, lest fra 6 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−257 422 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −45 842 | 37 424 | −121 790 | −99 251 | −76 075 | 11 412 | 0 |
| Resultat før skatt | −45 833 | 37 177 | −133 151 | −105 578 | −80 192 | 10 726 | 0 |
| Årsresultat | −62 568 | 28 502 | −124 870 | −83 085 | −62 652 | 7 250 | 0 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 7 858 | 141 104 | 209 591 | 237 082 | 229 569 | 191 064 | 40 000 |
| Egenkapital | −257 422 | −194 855 | −223 357 | −98 487 | −15 402 | 47 250 | 40 000 |
| Sum gjeld | 265 280 | 335 959 | 432 948 | 335 569 | 244 971 | 143 814 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 265 280 | 335 959 | 432 948 | 335 569 | 244 971 | 143 814 | 0 |
| Egenkapitalandel | −3 275,9 % | −138,1 % | −106,6 % | −41,5 % | −6,7 % | 24,7 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 7 av 7 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2021 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2020 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.