MT Nordic ApS
Årsregnskap 2020–2025, lest fra 5 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 410 634 | 595 156 | 217 452 | 151 768 | −53 818 | −225 335 |
| Resultat før skatt | 371 907 | 562 092 | 177 287 | 142 672 | −59 440 | −239 869 |
| Årsresultat | 290 018 | 437 870 | 138 869 | 113 742 | −45 541 | −192 625 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 046 787 | 1 686 822 | 914 299 | 742 453 | 557 620 | 599 961 |
| Egenkapital | 892 333 | 602 315 | 164 444 | 25 575 | −88 166 | −42 625 |
| Sum gjeld | 1 154 454 | 1 084 507 | 749 854 | 716 878 | 645 786 | 642 586 |
| Kortsiktig gjeld | 1 154 454 | 1 084 507 | 749 854 | 716 878 | 645 786 | 642 586 |
| Egenkapitalandel | 43,6 % | 35,7 % | 18 % | 3,4 % | −15,8 % | −7,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 6 av 6 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2021 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.