Eska-byg ApS
Årsregnskap 2019–2025, lest fra 7 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 117 075 | −6 564 | −7 519 | 2 220 | −57 908 | −46 561 | 61 046 |
| Resultat før skatt | 116 289 | −6 661 | −9 570 | −733 | −58 484 | −48 058 | 60 648 |
| Årsresultat | 90 549 | −5 517 | −7 920 | −205 | −48 584 | −37 762 | 47 294 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 348 106 | 93 933 | 193 065 | 143 582 | 93 085 | 122 746 | 99 674 |
| Egenkapital | 77 855 | −12 695 | −7 178 | 743 | 948 | 9 533 | 47 295 |
| Sum gjeld | 270 251 | 106 628 | 200 243 | 142 839 | 92 137 | 113 213 | 52 379 |
| Kortsiktig gjeld | 270 251 | 106 628 | 200 243 | 142 839 | 92 137 | 113 213 | 52 379 |
| Egenkapitalandel | 22,4 % | −13,5 % | −3,7 % | 0,5 % | 1 % | 7,8 % | 47,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 7 av 7 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.