HABO Invest ApS
Årsregnskap 2019–2025, lest fra 7 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −20 730 | 326 866 | 38 732 | −179 977 | 67 492 | 377 868 | −244 576 |
| Resultat før skatt | −25 419 | 318 989 | 28 466 | −181 556 | 63 916 | 376 897 | −247 064 |
| Årsresultat | −20 382 | 245 070 | 19 849 | −142 339 | 49 440 | 293 874 | −193 257 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 314 245 | 516 924 | 182 470 | 242 913 | 290 400 | 564 537 | 185 034 |
| Egenkapital | 152 198 | 172 580 | −72 490 | −92 339 | 99 440 | 150 617 | −143 257 |
| Sum gjeld | 162 047 | 344 344 | 254 960 | 335 252 | 190 960 | 413 920 | 328 291 |
| Kortsiktig gjeld | 162 047 | 344 344 | 254 960 | 335 252 | 190 960 | 413 920 | — |
| Egenkapitalandel | 48,4 % | 33,4 % | −39,7 % | −38 % | 34,2 % | 26,7 % | −77,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 7 av 7 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.