Hjalthor Danmark ApS
Årsregnskap 2018–2025, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 103 296 | 435 046 | −44 167 | −15 055 | 334 378 | 121 703 | 43 065 | 6 632 |
| Resultat før skatt | −86 948 | 241 478 | −175 657 | −62 159 | 324 942 | 109 769 | 18 213 | −11 555 |
| Årsresultat | −86 948 | 191 725 | −181 894 | −62 122 | 248 294 | 77 911 | 10 747 | −11 555 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 728 106 | 2 695 682 | 2 432 381 | 1 939 092 | 2 314 633 | 1 697 841 | 730 149 | 508 689 |
| Egenkapital | 193 436 | 280 384 | 88 659 | 270 553 | 332 675 | 84 381 | 6 470 | −4 276 |
| Sum gjeld | 2 534 670 | 2 415 298 | 2 343 722 | 1 668 539 | 1 981 958 | 1 613 460 | 723 679 | 512 965 |
| Kortsiktig gjeld | 2 534 670 | 2 415 298 | 2 343 722 | 1 668 539 | 1 975 958 | — | 711 679 | 512 965 |
| Egenkapitalandel | 7,1 % | 10,4 % | 3,6 % | 14 % | 14,4 % | 5 % | 0,9 % | −0,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 8 av 8 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.