LB4 ApS
Årsregnskap 2018–2025, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 993 972 | 6 436 511 | 978 742 | 499 783 | −26 588 | 4 312 479 | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 6 993 972 | 6 436 511 | 978 742 | 474 782 | −78 884 | 4 287 479 | 193 353 | −78 336 |
| Resultat før skatt | 6 882 174 | 6 412 852 | 949 404 | 473 507 | −1 318 | 4 475 279 | −330 606 | −18 707 |
| Årsresultat | 5 324 337 | 5 016 016 | 612 803 | 369 007 | −1 318 | 3 539 864 | −254 772 | −16 020 |
| Driftsmargin | 100 % | 100 % | 100 % | 95 % | — | 99,4 % | — | — |
| Nettomargin | 76,1 % | 77,9 % | 62,6 % | 73,8 % | — | 82,1 % | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 37 772 130 | 30 228 761 | 14 001 711 | 10 970 085 | 10 562 686 | 38 473 098 | 23 013 898 | 13 823 559 |
| Egenkapital | 13 655 680 | 8 331 344 | 3 315 328 | 3 686 761 | 3 317 754 | 3 319 072 | −220 792 | 33 980 |
| Sum gjeld | 24 116 450 | 21 897 417 | 10 686 383 | 7 283 324 | 7 244 932 | 35 154 026 | 23 234 690 | 13 789 579 |
| Kortsiktig gjeld | 1 486 400 | 1 332 200 | 2 521 268 | 3 142 766 | 7 244 932 | 35 154 026 | 23 234 690 | 13 789 579 |
| Egenkapitalandel | 36,2 % | 27,6 % | 23,7 % | 33,6 % | 31,4 % | 8,6 % | −1 % | 0,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 8 av 8 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.