Lejbach ApS
Årsregnskap 2019–2026, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−139 376 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | 56 135 | 60 042 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −365 950 | 21 632 | 69 469 | −16 965 | 15 550 | 5 667 | 50 148 | 57 792 |
| Resultat før skatt | −640 988 | 21 632 | 69 469 | −11 837 | 15 550 | 5 667 | 50 148 | 57 792 |
| Årsresultat | −499 971 | 16 873 | 54 186 | −9 233 | 12 129 | 4 420 | 40 119 | 45 078 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 6 050 | 250 374 | 169 114 | 102 723 | 119 688 | 129 738 | 145 562 | 116 551 |
| Egenkapital | −139 376 | 95 154 | 153 831 | 100 119 | 103 767 | 128 302 | 134 862 | 95 078 |
| Sum gjeld | 145 426 | 155 220 | 15 283 | 2 604 | 15 921 | 1 436 | 10 700 | 21 473 |
| Kortsiktig gjeld | 145 426 | 155 220 | 15 283 | 2 604 | 15 921 | 1 436 | 0 | 0 |
| Egenkapitalandel | −2 303,7 % | 38 % | 91 % | 97,5 % | 86,7 % | 98,9 % | 92,6 % | 81,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 8 av 8 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.