Murermester Carsten Pedersen ApS
Årsregnskap 2018–2025, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | 792 056 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 7 677 | 23 140 | 9 875 | 13 609 | 72 711 | −110 090 | 39 657 | −42 424 |
| Resultat før skatt | 4 405 | 18 896 | 7 706 | 10 687 | 71 437 | −110 388 | 39 647 | −42 429 |
| Årsresultat | −189 | 11 182 | 867 | 2 281 | 53 677 | −88 228 | 30 925 | −42 429 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | −5,4 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | −5,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 109 278 | 184 708 | 192 022 | 148 367 | 191 685 | 166 358 | 219 114 | 182 525 |
| Egenkapital | 18 085 | 18 275 | 7 092 | 6 225 | 3 944 | −49 732 | 38 495 | 7 570 |
| Sum gjeld | 91 193 | 166 433 | 184 930 | 142 142 | 187 741 | 216 090 | 180 619 | 174 955 |
| Kortsiktig gjeld | 91 193 | 166 433 | 184 930 | 142 142 | 187 741 | 216 090 | 171 897 | 174 955 |
| Egenkapitalandel | 16,5 % | 9,9 % | 3,7 % | 4,2 % | 2,1 % | −29,9 % | 17,6 % | 4,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 8 av 8 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.