Elite Group ApS
Årsregnskap 2017–2024, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−843 903 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | 566 787 | 291 916 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −770 786 | −63 250 | −154 060 | −79 826 | −235 122 | 59 163 | 24 826 | 11 892 |
| Resultat før skatt | −784 805 | −65 241 | −154 355 | −81 581 | −235 255 | 59 163 | 24 826 | 11 879 |
| Årsresultat | −784 805 | −65 241 | −154 355 | −81 581 | −235 255 | 43 620 | 19 364 | 9 266 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | 4,4 % | 4,1 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | 3,4 % | 3,2 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 177 239 | 44 341 | 10 787 | 37 555 | 79 833 | 141 751 | 56 221 | 29 008 |
| Egenkapital | −843 903 | −59 098 | −4 107 | 30 748 | 28 829 | 72 251 | 28 631 | 9 267 |
| Sum gjeld | 1 021 142 | 103 439 | 14 894 | 6 807 | 51 004 | 69 500 | 27 590 | 19 741 |
| Kortsiktig gjeld | 1 021 142 | 103 439 | 14 894 | 6 807 | 51 004 | 69 500 | 22 128 | 17 128 |
| Egenkapitalandel | −476,1 % | −133,3 % | −38,1 % | 81,9 % | 36,1 % | 51 % | 50,9 % | 31,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 8 av 8 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.