TSPA ApS
Årsregnskap 2018–2025, lest fra 8 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 771 825 | 650 909 | 819 202 | 522 806 | 593 190 | 394 238 | — | — |
| Resultat før skatt | 771 821 | 650 906 | 819 200 | 516 060 | 589 932 | 393 700 | 31 272 | 43 356 |
| Årsresultat | 602 025 | 507 708 | 638 976 | 402 452 | 459 726 | 306 696 | 24 408 | 33 830 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 380 978 | 1 304 153 | 1 083 289 | 787 236 | 770 531 | 495 946 | 79 128 | 48 231 |
| Egenkapital | 878 822 | 876 797 | 769 088 | 530 112 | 527 660 | 367 935 | 61 238 | 36 830 |
| Sum gjeld | 502 156 | 427 356 | 314 201 | 257 124 | 242 871 | 128 011 | 17 890 | 11 401 |
| Kortsiktig gjeld | 332 360 | 284 158 | 133 977 | 143 516 | 112 665 | 41 007 | 11 026 | 11 401 |
| Egenkapitalandel | 63,6 % | 67,2 % | 71 % | 67,3 % | 68,5 % | 74,2 % | 77,4 % | 76,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 8 av 8 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.