Ungezonen ApS
Årsregnskap 2017–2025, lest fra 9 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 4 857 720 | 5 594 570 | 4 709 625 | 2 419 601 | 2 624 462 | 3 152 120 | 635 801 | 531 450 | 16 948 |
| Resultat før skatt | 4 852 509 | 5 528 426 | 4 576 586 | 2 375 759 | 2 586 808 | 3 147 733 | 631 168 | 530 950 | 14 582 |
| Årsresultat | 3 783 794 | 4 297 543 | 3 568 200 | 1 850 785 | 2 010 876 | 2 455 138 | 491 228 | 414 038 | 11 392 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 6 375 284 | 3 987 544 | 4 894 965 | 3 638 564 | 3 956 432 | 3 672 573 | 915 220 | 584 006 | 61 749 |
| Egenkapital | 4 183 993 | 2 400 201 | 3 802 657 | 3 334 457 | 3 083 672 | 1 072 796 | 817 658 | 426 430 | 12 392 |
| Sum gjeld | 2 191 291 | 1 587 343 | 1 092 308 | 304 107 | 872 760 | 2 599 777 | 97 562 | 157 576 | 49 357 |
| Kortsiktig gjeld | 191 291 | 187 343 | 1 092 308 | 304 107 | 872 760 | 2 599 777 | 97 562 | 157 576 | 49 357 |
| Egenkapitalandel | 65,6 % | 60,2 % | 77,7 % | 91,6 % | 77,9 % | 29,2 % | 89,3 % | 73 % | 20,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 9 av 9 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.