Bestway Trading ApS
Årsregnskap 2017–2025, lest fra 9 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 572 545 | 336 217 | 82 770 | 915 251 | 567 007 | −267 553 | 320 596 | 379 967 | 295 166 |
| Resultat før skatt | 558 218 | 327 335 | 60 409 | 846 279 | 529 468 | −275 128 | 313 809 | 377 840 | 294 945 |
| Årsresultat | 406 298 | 242 081 | 30 002 | 654 752 | 444 088 | −288 203 | 244 771 | 294 247 | 230 058 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 031 354 | 4 357 620 | 3 598 885 | 3 241 082 | 4 299 360 | 2 999 589 | 2 376 721 | 1 920 367 | 1 475 448 |
| Egenkapital | 2 289 221 | 1 882 924 | 1 610 837 | 1 579 715 | 924 963 | 480 875 | 769 077 | 524 306 | 183 444 |
| Sum gjeld | 742 133 | 2 474 696 | 1 988 048 | 1 661 367 | 3 374 397 | 2 518 714 | 1 607 644 | 1 396 061 | 1 292 004 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | 1 661 367 | 3 374 397 | — | 1 607 644 | 1 396 061 | 1 245 388 |
| Egenkapitalandel | 75,5 % | 43,2 % | 44,8 % | 48,7 % | 21,5 % | 16 % | 32,4 % | 27,3 % | 12,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 9 av 9 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.