GP Ejendomme ApS
Årsregnskap 2017–2025, lest fra 9 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−1 916 766 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 167 291 | −1 522 039 | 247 177 | 222 655 | 187 885 | 533 147 | 251 967 | 64 | 62 919 |
| Resultat før skatt | −49 127 | −2 118 101 | −15 642 | 39 902 | 421 | 244 911 | −4 117 | — | — |
| Årsresultat | −49 127 | −2 118 101 | −15 642 | 31 124 | −9 809 | 218 379 | −4 117 | −94 | −96 682 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 978 134 | 4 074 899 | 12 172 001 | 11 470 915 | 11 245 768 | 16 333 639 | 17 281 040 | 7 462 | 7 461 684 |
| Egenkapital | −1 916 766 | −1 867 640 | 250 461 | 266 102 | 234 978 | 44 787 | −173 592 | −44 | −46 682 |
| Sum gjeld | 5 894 900 | 5 942 539 | 11 921 540 | 11 204 813 | 11 010 790 | 16 288 852 | 17 454 632 | 7 506 | 7 508 366 |
| Kortsiktig gjeld | 2 331 307 | 709 708 | 3 495 060 | 5 484 372 | 5 301 208 | 10 351 739 | 8 529 501 | 4 433 | 4 435 123 |
| Egenkapitalandel | −48,2 % | −45,8 % | 2,1 % | 2,3 % | 2,1 % | 0,3 % | −1 % | −0,6 % | −0,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 9 av 9 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.