Musa Transport ApS
Årsregnskap 2017–2025, lest fra 9 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −303 844 | 126 649 | 9 884 | −156 168 | 211 614 | 69 936 | 58 505 | 42 819 | 46 306 |
| Resultat før skatt | −303 426 | 127 081 | 12 142 | −157 271 | 209 110 | 69 509 | 58 451 | 39 024 | 43 676 |
| Årsresultat | −236 725 | 98 308 | 9 469 | −123 024 | 162 821 | 53 339 | 45 581 | 30 202 | 34 067 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 146 305 | 426 643 | 373 524 | 345 075 | 511 195 | 269 360 | 184 306 | 178 609 | 152 763 |
| Egenkapital | 124 037 | 360 762 | 262 454 | 252 985 | 376 009 | 213 189 | 159 850 | 114 269 | 84 067 |
| Sum gjeld | 22 268 | 65 881 | 111 070 | 92 090 | 135 186 | 56 171 | 24 456 | 64 340 | 68 696 |
| Kortsiktig gjeld | 22 268 | 65 881 | 111 070 | 92 090 | — | 56 171 | 24 456 | 64 340 | 30 376 |
| Egenkapitalandel | 84,8 % | 84,6 % | 70,3 % | 73,3 % | 73,6 % | 79,1 % | 86,7 % | 64 % | 55 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 9 av 9 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.