Skagen Art & Gifts ApS
Årsregnskap 2016–2025, lest fra 7 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−425 873 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 71 412 | −3 500 | −3 000 | −3 600 | −13 075 | −155 436 | −93 291 | −155 065 |
| Resultat før skatt | 64 757 | −4 048 | −3 450 | −14 864 | −28 061 | −169 502 | −111 650 | −163 783 |
| Årsresultat | 50 377 | −75 726 | 83 079 | −14 864 | 1 380 | −169 502 | −87 372 | −128 493 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 851 | 2 366 | 160 521 | 74 442 | 75 303 | 77 021 | 412 783 | 341 578 |
| Egenkapital | −425 873 | −476 250 | −400 524 | −483 603 | −468 739 | −470 119 | −165 865 | −78 493 |
| Sum gjeld | 426 724 | 478 616 | 561 045 | 558 045 | 544 042 | 547 140 | 578 648 | 420 071 |
| Kortsiktig gjeld | 426 724 | 478 616 | 561 045 | 558 045 | 544 042 | 547 140 | 578 648 | 420 071 |
| Egenkapitalandel | −50 043,8 % | −20 128,9 % | −249,5 % | −649,6 % | −622,5 % | −610,4 % | −40,2 % | −23 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 8 av 8 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.