Grodals Regnskab ApS
Årsregnskap 2016–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 571 885 | 579 800 | 566 570 | 701 760 | 720 337 | 889 274 | 1 350 941 | 1 054 099 | 634 261 | 330 233 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 32 515 | 31 054 | 10 737 | 36 861 | −36 886 | −18 457 | 61 157 | −129 877 | −22 955 | 32 761 |
| Resultat før skatt | 33 770 | 31 274 | 7 667 | 31 791 | −45 342 | −17 564 | 59 034 | −132 061 | −20 069 | 32 735 |
| Årsresultat | 26 341 | 24 394 | 3 677 | 22 264 | −38 513 | −4 332 | 59 034 | −132 061 | −19 770 | 18 518 |
| Driftsmargin | 5,7 % | 5,4 % | 1,9 % | 5,3 % | −5,1 % | −2,1 % | 4,5 % | −12,3 % | −3,6 % | 9,9 % |
| Nettomargin | 4,6 % | 4,2 % | 0,6 % | 3,2 % | −5,3 % | −0,5 % | 4,4 % | −12,5 % | −3,1 % | 5,6 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 126 739 | 106 898 | 109 010 | 107 767 | 122 690 | 223 032 | 227 744 | 120 900 | 134 266 | 140 931 |
| Egenkapital | 14 862 | −18 908 | −50 183 | −53 860 | −76 124 | −77 611 | −73 279 | −132 313 | −252 | 19 518 |
| Sum gjeld | 111 877 | 125 806 | 159 193 | 161 627 | 198 814 | 300 643 | 301 023 | 253 213 | 134 518 | 121 413 |
| Kortsiktig gjeld | 111 877 | 125 806 | 159 193 | 161 627 | 198 814 | 300 643 | 301 023 | 253 213 | — | — |
| Egenkapitalandel | 11,7 % | −17,7 % | −46 % | −50 % | −62 % | −34,8 % | −32,2 % | −109,4 % | −0,2 % | 13,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 10 av 10 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.