Clockspeed Associates ApS
Årsregnskap 2016–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 204 000 | — | 1 194 068 | 888 328 | 1 088 190 | 219 116 | 895 381 | 254 629 | 222 660 | 385 696 |
| Resultat før skatt | 200 757 | 823 060 | 1 194 068 | 883 365 | 1 082 870 | 213 909 | 894 758 | 254 200 | 221 971 | 385 679 |
| Årsresultat | 149 755 | 631 216 | 922 558 | 670 992 | 832 904 | 151 725 | 696 381 | 192 754 | 160 810 | 284 942 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 440 834 | 3 519 375 | 3 875 052 | 2 871 416 | 2 596 670 | 1 795 302 | 1 649 961 | 761 021 | 745 479 | 926 532 |
| Egenkapital | 2 912 229 | 2 986 181 | 3 013 067 | 2 290 509 | 1 969 517 | 1 336 613 | 1 184 888 | 488 507 | 295 752 | 334 942 |
| Sum gjeld | 528 605 | 533 194 | 861 985 | 580 907 | 627 153 | 458 689 | 465 073 | 272 514 | 449 727 | 591 590 |
| Kortsiktig gjeld | 528 605 | 533 194 | 861 985 | 580 907 | — | 458 689 | 465 073 | 272 514 | — | — |
| Egenkapitalandel | 84,6 % | 84,8 % | 77,8 % | 79,8 % | 75,8 % | 74,5 % | 71,8 % | 64,2 % | 39,7 % | 36,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 10 av 10 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.