HPM Consult ApS
Årsregnskap 2016–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 984 705 | 1 280 403 | 1 066 372 | — | — | — | 1 517 801 | 1 361 212 | 1 112 955 | 1 190 974 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −64 517 | 106 727 | −107 636 | 92 798 | −524 586 | 11 328 | 76 441 | −82 468 | 282 087 | 772 898 |
| Resultat før skatt | −66 130 | 105 885 | −114 402 | 89 456 | −529 193 | 8 916 | 59 512 | −96 780 | 277 532 | 772 898 |
| Årsresultat | −51 849 | 82 405 | −90 722 | 87 046 | −434 527 | 6 851 | 45 520 | −77 235 | 216 115 | 595 232 |
| Driftsmargin | −6,6 % | 8,3 % | −10,1 % | — | — | — | 5 % | −6,1 % | 25,3 % | 64,9 % |
| Nettomargin | −5,3 % | 6,4 % | −8,5 % | — | — | — | 3 % | −5,7 % | 19,4 % | 50 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 451 418 | 405 295 | 421 189 | 445 691 | 442 433 | 1 052 167 | 1 031 908 | 1 134 812 | 899 514 | 1 035 002 |
| Egenkapital | 219 217 | 321 066 | 288 661 | 379 383 | 292 337 | 736 484 | 779 633 | 734 113 | 811 348 | 645 232 |
| Sum gjeld | 232 201 | 84 229 | 132 528 | 66 308 | 150 096 | 315 683 | 252 275 | 400 699 | 88 166 | 389 770 |
| Kortsiktig gjeld | 232 201 | 84 229 | 132 528 | 66 308 | 150 096 | — | — | — | — | 389 770 |
| Egenkapitalandel | 48,6 % | 79,2 % | 68,5 % | 85,1 % | 66,1 % | 70 % | 75,6 % | 64,7 % | 90,2 % | 62,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 10 av 10 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.