Replica ApS
Årsregnskap 2016–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | 646 112 | 704 724 | 540 320 | 532 243 | 497 202 | 974 179 | 712 973 | 619 883 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −22 646 | −93 771 | 106 362 | 150 435 | 51 035 | −8 252 | −7 634 | 281 966 | 107 133 | 262 021 |
| Resultat før skatt | −22 646 | −93 771 | 105 507 | 146 249 | 48 542 | −9 411 | −7 977 | 280 817 | 106 929 | 262 021 |
| Årsresultat | −22 646 | −95 857 | 81 998 | 113 997 | 41 568 | −9 411 | −7 606 | 219 041 | 82 311 | 204 376 |
| Driftsmargin | — | — | 16,5 % | 21,3 % | 9,4 % | −1,6 % | −1,5 % | 28,9 % | 15 % | 42,3 % |
| Nettomargin | — | — | 12,7 % | 16,2 % | 7,7 % | −1,8 % | −1,5 % | 22,5 % | 11,5 % | 33 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 275 643 | 462 025 | 654 228 | 675 888 | 643 576 | 525 304 | 669 170 | 595 244 | 773 534 | 416 176 |
| Egenkapital | 144 060 | 226 116 | 421 674 | 439 676 | 375 679 | 334 111 | 343 522 | 351 128 | 132 087 | 153 176 |
| Sum gjeld | 131 583 | 235 909 | 232 554 | 236 212 | 267 897 | 191 193 | 325 648 | 244 116 | 641 447 | 263 000 |
| Kortsiktig gjeld | 131 583 | 235 909 | 232 554 | 236 212 | 267 897 | 191 193 | 325 648 | 244 116 | 641 447 | 263 000 |
| Egenkapitalandel | 52,3 % | 48,9 % | 64,5 % | 65,1 % | 58,4 % | 63,6 % | 51,3 % | 59 % | 17,1 % | 36,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 10 av 10 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.