Rasmus Riis Holding ApS
Årsregnskap 2016–2026, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Selskapet oppgir ingen driftsinntekter. Driftsmargin og kapitalens omløpshastighet er derfor ikke regnet ut.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | — | — | — | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −8 510 | −3 375 | — | −7 750 | — | −4 743 | −3 645 | — | −3 425 | — | — |
| Resultat før skatt | 12 581 | 37 008 | −39 047 | 33 095 | — | 645 768 | −26 509 | 559 515 | 289 968 | −5 362 | −43 482 |
| Årsresultat | 12 581 | 37 008 | −39 047 | 33 095 | 393 157 | 645 768 | −26 509 | 559 515 | 289 968 | −5 362 | −43 482 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 509 134 | 1 533 003 | 1 617 995 | 1 877 171 | 1 844 075 | 1 590 793 | 995 466 | 1 214 983 | 684 455 | 424 258 | 300 100 |
| Egenkapital | 1 404 334 | 1 526 753 | 1 611 745 | 1 768 592 | 1 735 497 | 1 455 340 | 809 572 | 836 082 | 276 567 | −13 401 | −8 039 |
| Sum gjeld | 104 800 | 6 250 | 6 250 | 108 579 | 108 578 | 135 453 | 185 894 | 378 901 | 407 888 | 437 659 | — |
| Kortsiktig gjeld | 104 800 | 6 250 | 6 250 | 108 579 | 108 578 | 135 453 | 185 894 | 378 901 | 407 888 | 437 659 | — |
| Egenkapitalandel | 93,1 % | 99,6 % | 99,6 % | 94,2 % | 94,1 % | 91,5 % | 81,3 % | 68,8 % | 40,4 % | −3,2 % | −2,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.