DK Nybyg ApS
Årsregnskap 2016–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −5 887 142 | 372 689 | 212 840 | 374 990 | 338 889 | 29 905 | 23 443 | 9 038 | 5 878 | 6 380 |
| Resultat før skatt | −117 812 | 61 725 | 19 255 | 92 015 | 233 414 | 25 048 | 21 963 | 3 289 | −2 086 | 3 850 |
| Årsresultat | −117 812 | −20 887 | −26 178 | 7 144 | 170 858 | 18 615 | 17 117 | 1 272 | −2 810 | 2 849 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 013 447 | 6 806 897 | 7 362 350 | 9 108 198 | 8 272 905 | 663 208 | 219 607 | 272 816 | 292 103 | 536 727 |
| Egenkapital | 100 169 | 217 980 | 238 868 | 265 046 | 257 902 | 87 044 | 68 428 | 51 311 | 50 039 | 52 849 |
| Sum gjeld | 913 278 | 6 588 917 | 7 123 482 | 8 843 152 | 8 015 003 | 576 164 | 151 179 | 221 505 | 242 064 | 483 878 |
| Kortsiktig gjeld | 913 278 | 6 577 449 | — | — | 7 879 101 | 509 905 | 151 179 | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 9,9 % | 3,2 % | 3,2 % | 2,9 % | 3,1 % | 13,1 % | 31,2 % | 18,8 % | 17,1 % | 9,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 10 av 10 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.