ANDERS-EL APS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −564 064 | 81 703 | 535 725 | 67 822 | 56 970 | 188 293 | 95 848 | 282 867 | 236 198 | 202 511 | 135 054 |
| Resultat før skatt | −556 082 | 90 896 | 535 939 | 63 619 | 52 924 | 183 944 | 92 692 | 26 119 | 234 453 | 202 133 | 135 054 |
| Årsresultat | −432 485 | 12 970 | 418 001 | 47 280 | 41 281 | 143 477 | 72 300 | 20 377 | 182 680 | 155 031 | 103 354 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 494 457 | 1 105 730 | 1 403 856 | 817 678 | 797 980 | 854 185 | 679 049 | 618 749 | 599 195 | 437 058 | 200 046 |
| Egenkapital | 466 266 | 959 751 | 1 005 681 | 644 880 | 654 900 | 616 118 | 526 641 | 454 341 | 491 064 | 308 384 | 153 354 |
| Sum gjeld | 28 191 | 145 979 | 398 175 | 172 798 | 143 080 | 238 067 | 152 408 | 164 408 | 108 131 | 128 674 | 46 692 |
| Kortsiktig gjeld | 28 191 | 145 979 | 398 175 | 172 798 | 143 080 | 238 067 | 152 408 | 164 408 | 108 131 | 128 674 | 46 692 |
| Egenkapitalandel | 94,3 % | 86,8 % | 71,6 % | 78,9 % | 82,1 % | 72,1 % | 77,6 % | 73,4 % | 82 % | 70,6 % | 76,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.