ANGELSØ HOLDING APS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 40 384 | 25 000 | 33 250 | 925 | 3 250 | 0 | 8 357 | 14 799 | 8 450 | — | 1 950 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 40 384 | 24 729 | 32 868 | 725 | 3 250 | −3 264 | −1 892 | 5 068 | 8 450 | −800 | 1 950 |
| Resultat før skatt | 127 652 | 62 804 | 102 322 | 68 779 | 73 614 | −76 799 | 15 794 | 21 218 | 20 010 | 5 889 | −2 895 |
| Årsresultat | 118 183 | 57 364 | 95 570 | 69 417 | 72 976 | −76 799 | 15 764 | 20 294 | 18 162 | 5 889 | −3 342 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 453 442 | 338 526 | 275 204 | 172 362 | 103 584 | 29 968 | 108 503 | 97 393 | 72 557 | 52 547 | 47 105 |
| Egenkapital | 443 479 | 325 296 | 267 932 | 172 362 | 102 946 | 29 968 | 106 768 | 91 003 | 70 709 | 52 547 | 46 658 |
| Sum gjeld | 9 963 | 13 230 | 7 272 | 0 | 638 | 0 | 1 735 | 6 390 | 1 848 | 0 | 447 |
| Kortsiktig gjeld | 9 963 | 13 230 | 7 272 | 0 | 638 | 0 | 1 735 | 6 390 | 1 848 | 0 | 447 |
| Egenkapitalandel | 97,8 % | 96,1 % | 97,4 % | 100 % | 99,4 % | 100 % | 98,4 % | 93,4 % | 97,5 % | 100 % | 99,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.