Dania Investment Group ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 174 160 | 1 885 996 | 3 865 003 | 3 893 058 | 4 011 681 | 3 976 956 | 3 229 706 | 5 094 129 | 2 330 602 | 1 046 886 | 122 202 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 6 315 350 | 131 338 | 2 702 596 | 1 399 704 | 2 893 462 | 3 976 956 | 3 035 801 | 4 994 237 | 2 230 709 | 953 457 | 122 202 |
| Resultat før skatt | 6 284 108 | 90 199 | 2 657 461 | 1 376 551 | 2 815 046 | 2 538 595 | 1 256 695 | 2 447 535 | 2 066 728 | 806 253 | 114 076 |
| Årsresultat | 7 559 219 | 61 299 | 2 070 361 | 1 073 851 | 2 195 446 | 1 973 359 | 968 649 | 1 893 939 | 1 599 734 | 605 499 | 88 976 |
| Driftsmargin | 77,3 % | 7 % | 69,9 % | 36 % | 72,1 % | 100 % | 94 % | 98 % | 95,7 % | 91,1 % | 100 % |
| Nettomargin | 92,5 % | 3,3 % | 53,6 % | 27,6 % | 54,7 % | 49,6 % | 30 % | 37,2 % | 68,6 % | 57,8 % | 72,8 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 26 817 728 | 19 212 016 | 19 313 308 | 16 580 429 | 12 409 749 | 8 865 586 | 8 172 941 | 7 166 986 | 5 247 082 | 3 221 952 | 2 044 255 |
| Egenkapital | 19 710 363 | 12 151 144 | 12 089 846 | 10 019 485 | 9 510 713 | 7 315 267 | 5 341 908 | 4 356 609 | 2 462 670 | 769 574 | 138 975 |
| Sum gjeld | 7 107 365 | 7 060 872 | 7 223 462 | 6 560 944 | 2 899 036 | 1 550 319 | 2 831 033 | 2 810 377 | 2 784 412 | 2 452 378 | 1 905 280 |
| Kortsiktig gjeld | 6 762 848 | 6 687 355 | 7 223 462 | 6 560 944 | 2 899 036 | 1 550 319 | 822 730 | 847 193 | 744 241 | 326 576 | 80 638 |
| Egenkapitalandel | 73,5 % | 63,2 % | 62,6 % | 60,4 % | 76,6 % | 82,5 % | 65,4 % | 60,8 % | 46,9 % | 23,9 % | 6,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.