SN Solens Autolakering ApS
Årsregnskap 2016–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | 1 746 653 | 2 027 453 | 1 687 677 | 1 593 182 | 1 582 733 | 1 656 545 | 1 877 774 | 2 176 262 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 430 029 | 117 076 | 33 861 | 116 556 | 4 084 | 36 148 | −324 738 | −110 991 | −62 231 | 12 874 |
| Resultat før skatt | 403 084 | 111 074 | 33 334 | 113 404 | 1 916 | 35 839 | −324 738 | −114 036 | −63 562 | 11 891 |
| Årsresultat | 347 534 | 110 874 | 33 334 | 113 404 | 1 916 | 35 839 | −324 738 | −114 036 | −63 562 | 11 891 |
| Driftsmargin | — | — | 1,9 % | 5,7 % | 0,2 % | 2,3 % | −20,5 % | −6,7 % | −3,3 % | 0,6 % |
| Nettomargin | — | — | 1,9 % | 5,6 % | 0,1 % | 2,2 % | −20,5 % | −6,9 % | −3,4 % | 0,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 446 693 | 410 623 | 611 641 | 734 934 | 675 457 | 570 060 | 439 061 | 413 451 | 664 604 | 862 094 |
| Egenkapital | 252 456 | −95 078 | −205 952 | −239 286 | −352 690 | −404 606 | −440 445 | −115 707 | −1 671 | 61 891 |
| Sum gjeld | 194 237 | 505 701 | 817 593 | 974 220 | 1 028 147 | 974 666 | 879 506 | 529 158 | 666 275 | 800 203 |
| Kortsiktig gjeld | 194 237 | 505 701 | 817 593 | 974 220 | 1 028 147 | 974 666 | 879 506 | 529 158 | 666 275 | 800 203 |
| Egenkapitalandel | 56,5 % | −23,2 % | −33,7 % | −32,6 % | −52,2 % | −71 % | −100,3 % | −28 % | −0,3 % | 7,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 10 av 10 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.