GTH INVEST ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −26 395 | −243 188 | — | −23 098 | −22 476 | 488 677 | 1 307 790 | 340 596 | 296 649 | — | — |
| Resultat før skatt | 1 432 926 | 401 263 | 3 143 462 | 1 122 902 | 1 130 338 | 488 042 | 1 307 391 | 340 587 | 296 579 | 1 302 670 | 559 439 |
| Årsresultat | 1 393 510 | 406 114 | 3 115 696 | 1 122 902 | 1 118 529 | 496 095 | 1 309 689 | 342 767 | 298 707 | 1 304 664 | 562 648 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 6 505 718 | 6 021 904 | 7 407 553 | 4 095 939 | 4 021 834 | 5 813 464 | 2 033 413 | 903 724 | 955 957 | 1 843 750 | 627 236 |
| Egenkapital | 5 875 321 | 5 481 811 | 6 703 697 | 4 088 001 | 3 265 099 | 2 446 570 | 2 025 475 | 895 786 | 948 019 | 1 829 312 | 612 648 |
| Sum gjeld | 630 397 | 540 093 | 703 856 | 7 938 | 756 735 | 3 366 894 | 7 938 | 7 938 | 7 938 | 14 438 | 14 588 |
| Kortsiktig gjeld | 630 397 | 540 093 | 703 856 | 7 938 | 7 938 | 2 486 894 | 7 938 | 7 938 | 7 938 | 14 438 | 14 588 |
| Egenkapitalandel | 90,3 % | 91 % | 90,5 % | 99,8 % | 81,2 % | 42,1 % | 99,6 % | 99,1 % | 99,2 % | 99,2 % | 97,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.