EJENDOMSSELSKABET ØSTERBRO 1A ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | 89 889 | 3 093 639 | 64 934 028 | — |
| Resultat før skatt | 5 775 591 | 1 830 948 | −5 054 711 | 32 036 270 | 19 553 603 | 4 486 764 | 76 514 | 989 889 | 2 541 594 | 64 340 558 | −137 693 |
| Årsresultat | 4 504 961 | 1 428 139 | −3 942 675 | 24 763 140 | 15 251 376 | 3 499 676 | 59 681 | 989 889 | 2 541 594 | 64 340 558 | −137 693 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 140 364 282 | 136 708 064 | 136 771 310 | 237 164 125 | 75 137 419 | 13 065 681 | 8 580 633 | 8 502 389 | 131 677 356 | 114 358 286 | 56 407 153 |
| Egenkapital | 36 716 956 | 32 211 995 | 30 783 856 | 34 726 531 | 27 300 622 | 12 049 246 | 8 549 570 | 8 489 889 | 67 394 459 | 64 852 865 | −87 693 |
| Sum gjeld | 103 647 326 | 104 496 069 | 105 987 454 | 202 437 594 | 47 836 797 | 1 016 435 | 31 063 | 12 500 | 64 282 897 | 49 505 421 | 56 494 846 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | 31 063 | 12 500 | 7 348 417 | 5 225 328 | 18 184 326 |
| Egenkapitalandel | 26,2 % | 23,6 % | 22,5 % | 14,6 % | 36,3 % | 92,2 % | 99,6 % | 99,9 % | 51,2 % | 56,7 % | −0,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.