MURERMESTER CLAUS LANGBERG ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 343 316 | 523 217 | 455 577 | 238 725 | 162 065 | 425 864 | 103 459 | 140 684 | −118 559 | 47 700 | 500 091 |
| Resultat før skatt | 344 592 | 540 276 | 455 106 | 225 902 | 151 968 | 414 436 | 99 256 | 138 640 | −120 781 | 46 561 | 492 752 |
| Årsresultat | 267 843 | 418 214 | 355 017 | 180 868 | 117 604 | 324 118 | 67 260 | 130 391 | −119 933 | 35 589 | 374 947 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 185 525 | 2 112 209 | 1 718 533 | 1 357 928 | 1 272 339 | 1 480 107 | 712 800 | 611 780 | 501 049 | 627 061 | 730 377 |
| Egenkapital | 1 834 718 | 1 701 875 | 1 401 461 | 1 160 844 | 979 976 | 862 372 | 538 254 | 470 994 | 340 603 | 460 536 | 424 947 |
| Sum gjeld | 350 807 | 410 334 | 317 072 | 197 084 | 292 363 | 617 735 | 174 546 | 140 786 | 160 446 | 166 525 | 305 430 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | 317 072 | 197 084 | 292 363 | 617 735 | 174 546 | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 83,9 % | 80,6 % | 81,5 % | 85,5 % | 77 % | 58,3 % | 75,5 % | 77 % | 68 % | 73,4 % | 58,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.