VENUS HOLDING ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −44 700 | −32 450 | −40 750 | −212 926 | −76 424 | −87 609 | −76 295 | −138 173 | −31 250 | −15 000 | −10 000 | −15 000 |
| Resultat før skatt | 13 807 644 | 3 360 158 | 3 601 764 | −28 072 357 | 35 809 572 | 2 725 578 | 24 087 803 | 46 800 131 | 5 470 060 | 6 527 628 | 2 557 611 | 2 316 094 |
| Årsresultat | 13 889 814 | 3 458 916 | 3 704 592 | −26 162 758 | 34 658 807 | 2 186 295 | 23 771 614 | 46 807 974 | 5 473 740 | 6 533 128 | 2 557 611 | 2 316 094 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 92 322 799 | 79 890 186 | 76 410 899 | 73 202 874 | 176 683 164 | 144 023 689 | 139 018 445 | 122 414 769 | 75 982 923 | 70 369 512 | 63 926 202 | 61 328 794 |
| Egenkapital | 82 940 121 | 69 050 307 | 65 591 391 | 61 886 799 | 173 540 487 | 138 881 680 | 138 256 110 | 122 076 544 | 75 446 508 | 69 682 785 | 63 901 202 | 61 313 794 |
| Sum gjeld | 9 382 678 | 10 839 879 | 10 819 508 | 11 316 075 | 3 142 677 | 5 142 009 | 762 335 | 338 225 | 536 415 | 686 727 | 25 000 | 15 000 |
| Kortsiktig gjeld | 9 382 678 | 10 839 879 | 10 819 508 | 11 316 075 | 3 142 677 | 5 142 009 | 762 335 | 338 225 | 536 415 | 686 727 | 25 000 | 15 000 |
| Egenkapitalandel | 89,8 % | 86,4 % | 85,8 % | 84,5 % | 98,2 % | 96,4 % | 99,5 % | 99,7 % | 99,3 % | 99 % | 100 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.