BOROS HOLDING ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −263 058 | −183 650 | −153 778 | −211 206 | −160 803 | −147 599 | −40 528 | −1 250 | −1 250 | −1 500 | −1 000 |
| Resultat før skatt | −345 421 | −48 669 | 150 808 | −1 271 460 | 1 440 040 | 1 506 979 | 493 363 | 2 659 780 | 754 302 | 72 605 | −114 117 |
| Årsresultat | −345 421 | −69 507 | 184 917 | −1 224 741 | 1 475 642 | 1 539 986 | 505 063 | 2 659 780 | 754 302 | 72 605 | 114 117 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 871 532 | 5 314 800 | 5 310 654 | 5 284 732 | 7 126 985 | 5 884 803 | 4 157 514 | 3 490 687 | 829 657 | 74 105 | 0 |
| Egenkapital | 4 425 625 | 5 033 046 | 5 275 353 | 5 204 836 | 6 500 578 | 5 266 936 | 3 884 950 | 3 485 687 | 825 907 | 71 605 | −1 000 |
| Sum gjeld | 445 907 | 281 754 | 35 301 | 79 895 | 626 407 | 617 867 | 272 564 | 5 000 | 3 750 | 2 500 | 1 000 |
| Kortsiktig gjeld | 445 907 | 281 754 | 35 301 | — | — | — | — | 5 000 | 3 750 | 2 500 | 1 000 |
| Egenkapitalandel | 90,8 % | 94,7 % | 99,3 % | 98,5 % | 91,2 % | 89,5 % | 93,4 % | 99,9 % | 99,5 % | 96,6 % | — |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.