SCHEEL VANDEL HOLDING ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −9 850 | −9 788 | −8 500 | −8 375 | −8 375 | −8 063 | −10 825 | −9 252 | −34 295 | −16 429 | −1 432 |
| Resultat før skatt | 185 956 | 322 273 | 178 876 | 147 260 | −19 934 | 485 743 | 962 141 | 746 613 | 231 056 | 1 057 198 | −82 635 |
| Årsresultat | 185 956 | 322 273 | 178 876 | 147 260 | −19 934 | 485 743 | 962 141 | 746 613 | 231 056 | 1 057 198 | −82 635 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 5 479 000 | 5 479 000 | 5 479 000 | 5 509 870 | 5 479 000 | 5 479 000 | 5 099 000 | 4 179 000 | 3 479 000 | 3 479 000 | 2 555 000 |
| Egenkapital | 3 572 126 | 3 461 029 | 3 199 231 | 3 094 979 | 3 039 153 | 3 151 587 | 2 760 681 | 1 904 340 | 1 255 619 | 1 024 563 | −32 635 |
| Sum gjeld | 1 906 874 | 2 017 971 | 2 279 769 | 2 414 891 | 2 439 847 | 2 327 413 | 2 338 319 | 2 274 660 | 2 223 381 | 2 454 437 | 2 587 635 |
| Kortsiktig gjeld | 1 906 874 | 2 017 971 | 2 279 769 | 2 414 891 | 2 439 847 | 2 327 413 | 2 338 319 | 2 274 660 | 2 223 381 | 2 454 437 | 2 587 635 |
| Egenkapitalandel | 65,2 % | 63,2 % | 58,4 % | 56,2 % | 55,5 % | 57,5 % | 54,1 % | 45,6 % | 36,1 % | 29,4 % | −1,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.