IEL HOLDING ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −255 569 | −241 874 | −176 763 | 24 568 | — | −3 075 | −3 018 | −3 003 | −2 975 | −2 600 | −2 500 | −5 670 |
| Resultat før skatt | 186 312 | 154 195 | 62 124 | 418 609 | 359 036 | 533 523 | 523 942 | 396 638 | 294 336 | 197 400 | 97 500 | −5 670 |
| Årsresultat | 233 743 | 196 612 | 92 061 | 405 540 | 352 321 | 526 109 | 522 710 | 396 638 | 294 336 | 197 400 | 97 500 | −5 670 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 970 265 | 2 479 178 | 2 322 354 | 2 300 769 | 1 865 668 | 1 506 431 | 972 590 | 448 581 | 240 530 | 258 901 | 100 001 | 1 |
| Egenkapital | 2 307 401 | 2 141 158 | 2 005 546 | 1 972 385 | 1 624 246 | 1 328 424 | 857 915 | 389 205 | −7 433 | 248 231 | 91 831 | −5 669 |
| Sum gjeld | 662 864 | 338 020 | 316 808 | 328 384 | 241 422 | 178 007 | 114 675 | 59 376 | 247 963 | 10 670 | 8 170 | 5 670 |
| Kortsiktig gjeld | 662 864 | 338 020 | 316 808 | — | — | 178 007 | 114 675 | 59 376 | 247 963 | 10 670 | 8 170 | 5 670 |
| Egenkapitalandel | 77,7 % | 86,4 % | 86,4 % | 85,7 % | 87,1 % | 88,2 % | 88,2 % | 86,8 % | −3,1 % | 95,9 % | 91,8 % | −566 900 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.