STENLANDSDAL ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 502 208 | — | — | — | — | — | — | — | — | 185 028 | 123 428 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 36 396 | −16 852 | 14 148 | −6 816 | 38 904 | 161 343 | 118 933 | 50 809 | 23 805 | −43 732 | 46 770 |
| Resultat før skatt | 36 644 | −17 448 | 12 640 | −11 861 | 34 147 | 160 007 | 118 692 | 50 379 | 23 735 | −43 732 | 46 770 |
| Årsresultat | 42 256 | −38 330 | 8 725 | −16 057 | 22 997 | 122 668 | 93 832 | 41 579 | 5 366 | −43 732 | 46 770 |
| Driftsmargin | 7,2 % | — | — | — | — | — | — | — | — | −23,6 % | 37,9 % |
| Nettomargin | 8,4 % | — | — | — | — | — | — | — | — | −23,6 % | 37,9 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 424 208 | 381 832 | 438 260 | 423 531 | 421 688 | 415 129 | 293 048 | 148 397 | 109 372 | 41 159 | 86 419 |
| Egenkapital | 336 072 | 293 816 | 332 147 | 323 422 | 339 479 | 316 482 | 193 814 | 99 982 | 58 403 | 25 993 | 69 725 |
| Sum gjeld | 88 136 | 88 016 | 106 113 | 100 109 | 82 209 | 98 647 | 99 234 | 48 415 | 50 969 | 15 166 | 16 694 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | 74 374 | 42 615 | 50 969 | 15 166 | 16 694 |
| Egenkapitalandel | 79,2 % | 76,9 % | 75,8 % | 76,4 % | 80,5 % | 76,2 % | 66,1 % | 67,4 % | 53,4 % | 63,2 % | 80,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.