SGS INVESTMENT & HOLDING ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −10 287 | 6 407 | 372 065 | 379 472 | 165 960 | 405 093 | 173 886 | 47 860 | 184 378 | 32 500 | 30 000 | −15 075 |
| Resultat før skatt | 292 124 | 2 484 978 | 2 301 057 | 1 877 222 | 3 177 703 | 511 146 | 142 658 | 14 992 | 126 938 | −377 824 | −36 483 | −45 942 |
| Årsresultat | 218 336 | 2 374 890 | 2 165 999 | 1 744 958 | 3 075 941 | 406 616 | 109 185 | 11 069 | 126 799 | −377 824 | −36 483 | −45 942 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 9 393 328 | 9 283 108 | 7 287 029 | 5 294 021 | 4 010 754 | 862 901 | 700 000 | 789 625 | 700 000 | 2 012 230 | 2 029 992 | 1 530 000 |
| Egenkapital | 8 891 344 | 8 973 008 | 6 898 118 | 4 849 919 | 3 219 361 | 243 420 | −163 196 | −272 381 | −283 450 | −410 249 | −32 425 | 4 058 |
| Sum gjeld | 501 984 | 310 100 | 388 911 | 444 102 | 791 393 | 619 481 | 863 196 | 1 062 006 | 983 450 | 2 422 479 | 2 062 417 | 1 525 942 |
| Kortsiktig gjeld | 501 984 | 310 100 | 388 911 | 444 102 | 791 393 | 619 481 | 863 196 | 1 062 006 | 983 450 | 2 422 479 | 2 062 417 | 1 525 942 |
| Egenkapitalandel | 94,7 % | 96,7 % | 94,7 % | 91,6 % | 80,3 % | 28,2 % | −23,3 % | −34,5 % | −40,5 % | −20,4 % | −1,6 % | 0,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.