BO SAUER HOLDING ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | 0 | — | — | — | — | — | — | 0 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | −28 269 | −22 996 | −12 902 | −11 696 | −10 427 | −5 000 | — |
| Resultat før skatt | 543 240 | −1 108 876 | −107 310 | 33 200 | −19 | −249 551 | 1 206 393 | 613 236 | 36 684 | −96 705 | 119 389 | −76 143 |
| Årsresultat | 526 079 | −1 109 658 | −127 192 | 24 598 | −349 | −261 805 | 1 206 393 | 613 236 | 36 684 | −90 058 | −119 389 | −76 968 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 175 749 | 747 835 | 2 036 733 | 2 292 184 | 2 711 254 | 2 459 322 | 2 815 637 | 1 740 172 | 1 081 897 | 1 084 407 | 1 152 484 | 1 027 817 |
| Egenkapital | 1 062 022 | 670 943 | 1 902 601 | 2 147 593 | 2 237 395 | 2 350 744 | 2 723 149 | 1 624 756 | 1 011 520 | 974 836 | 1 064 894 | 945 505 |
| Sum gjeld | 113 727 | 76 892 | 134 132 | 144 591 | 473 859 | 108 578 | 92 488 | 115 416 | 70 377 | 109 571 | 87 590 | 82 312 |
| Kortsiktig gjeld | 113 727 | 76 892 | 134 132 | 144 591 | 473 859 | 108 578 | 92 488 | 115 416 | 70 377 | 109 571 | 14 740 | 82 312 |
| Egenkapitalandel | 90,3 % | 89,7 % | 93,4 % | 93,7 % | 82,5 % | 95,6 % | 96,7 % | 93,4 % | 93,5 % | 89,9 % | 92,4 % | 92 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.