GARMAS ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | 234 448 | 149 863 | 110 681 | — | — | 55 175 | 38 437 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 201 189 | 281 559 | 251 590 | 156 223 | 156 825 | 87 778 | 45 012 | 20 661 | 20 176 | 23 749 | 1 859 | −50 676 |
| Resultat før skatt | 200 911 | 280 552 | 251 366 | 152 795 | 153 056 | 86 711 | 44 664 | 17 416 | 18 912 | 23 379 | 1 859 | −50 676 |
| Årsresultat | 156 711 | 218 071 | 190 781 | 123 225 | 123 928 | 75 239 | 37 688 | 14 953 | 18 912 | 23 379 | 1 859 | −50 676 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | 37,4 % | 30 % | 18,7 % | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | 32,1 % | 25,1 % | 13,5 % | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 828 157 | 779 649 | 671 579 | 432 429 | 305 948 | 197 950 | 153 337 | 162 128 | 144 422 | 123 270 | 101 843 | 109 365 |
| Egenkapital | 805 822 | 739 290 | 611 218 | 420 437 | 297 212 | 173 283 | 98 044 | 59 668 | 44 422 | 24 226 | 850 | −676 |
| Sum gjeld | 22 335 | 40 359 | 60 361 | 11 992 | 8 736 | 24 667 | 55 293 | 102 460 | 100 000 | 99 044 | 100 993 | 110 041 |
| Kortsiktig gjeld | 22 335 | 40 359 | 60 361 | 11 992 | 8 736 | 24 667 | 55 293 | 102 460 | 100 000 | −956 | 993 | 10 041 |
| Egenkapitalandel | 97,3 % | 94,8 % | 91 % | 97,2 % | 97,1 % | 87,5 % | 63,9 % | 36,8 % | 30,8 % | 19,7 % | 0,8 % | −0,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.