DL LANDBRUG ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 76 018 | 94 646 | 55 542 | 237 138 | — | 102 209 | 115 171 | −14 853 | 252 867 | 27 657 | −19 091 | 170 912 |
| Resultat før skatt | 75 330 | 93 384 | 51 445 | 232 450 | 209 931 | 99 524 | 106 688 | −23 366 | 243 939 | 20 252 | −20 687 | 164 312 |
| Årsresultat | 58 764 | 72 704 | 39 376 | 180 999 | 163 753 | 77 550 | 83 045 | −17 467 | 187 916 | 15 796 | −16 488 | 128 163 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 084 287 | 1 022 365 | 993 081 | 1 081 290 | 970 987 | 1 136 779 | 941 519 | 792 456 | 921 021 | 625 122 | 514 946 | 527 396 |
| Egenkapital | 966 711 | 907 947 | 835 244 | 795 868 | 672 268 | 508 515 | 430 965 | 347 920 | 365 386 | 177 471 | 161 675 | 178 163 |
| Sum gjeld | 117 576 | 114 418 | 157 837 | 285 422 | 298 719 | 628 264 | 510 554 | 444 536 | 555 635 | 447 651 | 353 271 | 349 233 |
| Kortsiktig gjeld | 117 576 | 114 418 | 157 837 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 89,2 % | 88,8 % | 84,1 % | 73,6 % | 69,2 % | 44,7 % | 45,8 % | 43,9 % | 39,7 % | 28,4 % | 31,4 % | 33,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.