SANSHIP APS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 380 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −76 219 | −40 346 | −118 133 | −50 287 | −80 517 | −79 386 | −118 072 | −18 023 | −48 990 | −16 695 | 185 858 | 295 363 |
| Resultat før skatt | 6 932 | 33 073 | 505 896 | −62 465 | 439 305 | 386 498 | 500 271 | −160 263 | 485 640 | −19 167 | 185 858 | 295 363 |
| Årsresultat | 6 932 | 33 073 | 505 896 | −62 465 | 439 305 | 386 498 | 500 271 | −160 263 | 482 767 | −16 294 | 141 772 | 223 015 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 77,7 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 58,7 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 651 374 | 2 385 867 | 2 353 008 | 1 847 112 | 1 909 577 | 1 539 468 | 1 263 639 | 719 690 | 887 710 | 811 716 | 496 542 | 279 524 |
| Egenkapital | 1 474 007 | 2 367 075 | 2 334 002 | 1 828 106 | 1 890 571 | 1 518 266 | 1 131 768 | 695 997 | 856 260 | 373 493 | 389 787 | 248 015 |
| Sum gjeld | 177 367 | 18 792 | 19 006 | 19 006 | 19 006 | 21 202 | 131 871 | 23 693 | 31 450 | 438 223 | 106 755 | 31 509 |
| Kortsiktig gjeld | 177 367 | 18 792 | 19 006 | 19 006 | 19 006 | 21 202 | 131 871 | 23 693 | 31 450 | 438 223 | 106 755 | 31 509 |
| Egenkapitalandel | 89,3 % | 99,2 % | 99,2 % | 99 % | 99 % | 98,6 % | 89,6 % | 96,7 % | 96,5 % | 46 % | 78,5 % | 88,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.