RAVNHOLT GROUP ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | −7 500 | −9 050 | — | −3 500 |
| Resultat før skatt | 649 320 | 743 247 | 47 241 | −145 749 | 462 740 | 241 285 | 251 074 | −147 690 | 90 543 | — | 282 571 |
| Årsresultat | 649 320 | 743 247 | 47 241 | −145 749 | 462 740 | 241 285 | 251 074 | −147 690 | 90 543 | −120 015 | 283 778 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 243 193 | 1 593 373 | 848 876 | 801 636 | 947 385 | 519 645 | 278 360 | 24 825 | 208 060 | 140 517 | 324 245 |
| Egenkapital | 2 235 193 | 1 585 873 | 842 626 | 795 386 | 941 135 | 513 395 | 272 110 | 21 036 | 203 021 | 112 478 | 284 778 |
| Sum gjeld | 8 000 | 7 500 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 3 789 | 5 039 | 28 039 | 39 467 |
| Kortsiktig gjeld | 8 000 | 7 500 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 3 789 | 5 039 | 28 039 | 39 467 |
| Egenkapitalandel | 99,6 % | 99,5 % | 99,3 % | 99,2 % | 99,3 % | 98,8 % | 97,8 % | 84,7 % | 97,6 % | 80 % | 87,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.