BS LANDSKABSPLEJE A/S
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 4 724 507 | 2 785 501 | −8 441 704 | 918 173 | 837 466 | 1 231 157 | 197 651 | 1 613 263 | 217 327 | −135 543 | 347 453 |
| Resultat før skatt | 4 042 462 | 2 348 161 | −8 935 029 | 921 738 | 755 831 | 1 196 096 | 140 347 | 1 608 652 | 215 347 | −145 802 | — |
| Årsresultat | 3 076 454 | 3 200 313 | −8 481 012 | 704 933 | 556 344 | 917 568 | 94 997 | 1 247 037 | 164 114 | −119 853 | 259 770 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 12 930 537 | 10 811 340 | 6 182 654 | 11 968 092 | 6 914 416 | 5 343 512 | 3 804 031 | 2 745 260 | 1 280 502 | 1 908 734 | 1 219 520 |
| Egenkapital | 2 299 022 | −1 777 432 | −4 977 746 | 3 503 267 | 3 109 978 | 2 553 633 | 1 696 065 | 1 601 068 | 354 031 | 189 917 | 309 770 |
| Sum gjeld | 10 631 515 | 12 588 772 | 11 160 400 | 8 464 825 | 3 804 438 | 2 789 879 | 2 107 966 | 1 144 192 | 926 471 | 1 718 817 | 909 750 |
| Kortsiktig gjeld | — | 12 588 772 | 11 033 517 | — | — | — | — | 1 144 192 | 926 471 | — | — |
| Egenkapitalandel | 17,8 % | −16,4 % | −80,5 % | 29,3 % | 45 % | 47,8 % | 44,6 % | 58,3 % | 27,6 % | 9,9 % | 25,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.