AJ SKADEDYRSKONTROL ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−1 285 206 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −455 126 | −561 078 | −8 431 | −60 909 | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | −497 291 | −593 068 | −29 953 | −109 475 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | −497 291 | −593 068 | −29 953 | −124 391 | −268 078 | 195 303 | −36 649 | −13 979 | 27 043 | −6 584 | 14 243 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 367 546 | 1 948 015 | 2 133 650 | 1 874 955 | 1 579 246 | 2 064 176 | 1 300 707 | 1 161 489 | 996 279 | 869 198 | 276 446 |
| Egenkapital | −1 285 206 | −787 915 | −194 847 | −164 894 | −40 502 | 229 377 | 34 074 | 70 724 | 84 702 | 57 660 | 64 243 |
| Sum gjeld | 2 652 752 | 2 735 930 | 2 328 497 | 2 039 849 | 1 619 749 | 1 834 799 | 1 266 633 | 1 090 765 | 911 576 | 811 538 | 212 203 |
| Kortsiktig gjeld | 2 086 716 | 1 849 894 | 1 106 732 | 951 397 | 781 886 | 681 364 | 467 275 | 382 992 | 390 646 | 330 144 | 212 203 |
| Egenkapitalandel | −94 % | −40,4 % | −9,1 % | −8,8 % | −2,6 % | 11,1 % | 2,6 % | 6,1 % | 8,5 % | 6,6 % | 23,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.