LIBAK ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 46 999 | 86 727 | 114 844 | 438 891 | −70 888 | 496 197 | 444 671 | 65 934 | 267 628 | 7 526 | 617 904 |
| Resultat før skatt | 51 233 | 85 653 | 103 835 | 427 086 | −87 206 | 477 558 | 435 015 | 59 999 | 263 179 | 4 858 | — |
| Årsresultat | 42 917 | 70 583 | 75 191 | 344 168 | −97 693 | 368 138 | 336 823 | 45 087 | 202 482 | 2 990 | 470 259 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 150 736 | 334 776 | 825 999 | 1 196 955 | 665 189 | 1 665 970 | 1 297 197 | 886 209 | 824 518 | 703 698 | 940 720 |
| Egenkapital | 135 844 | 312 927 | 342 344 | 767 153 | 422 985 | 870 678 | 902 540 | 618 617 | 625 230 | 422 749 | 470 359 |
| Sum gjeld | 14 892 | 21 849 | 483 655 | 429 802 | 242 204 | 795 292 | 394 657 | 267 592 | 199 288 | 280 949 | 470 361 |
| Kortsiktig gjeld | 6 576 | 21 849 | 483 655 | 346 884 | 242 204 | 678 230 | 301 647 | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 90,1 % | 93,5 % | 41,4 % | 64,1 % | 63,6 % | 52,3 % | 69,6 % | 69,8 % | 75,8 % | 60,1 % | 50 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.