ORIGINAL SHAWARMA ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 396 636 | 176 193 | 115 094 | 68 455 | 388 210 | 68 931 | 274 790 | 62 854 | 11 725 | −12 771 | 84 619 | −19 623 |
| Resultat før skatt | 317 478 | 116 341 | 65 732 | 20 945 | 365 330 | 47 132 | 217 987 | 48 051 | 2 446 | −22 125 | — | — |
| Årsresultat | 247 126 | 90 467 | 49 569 | 14 585 | 284 841 | 35 175 | 173 085 | 33 725 | 1 594 | −17 256 | 61 133 | −20 153 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 257 627 | 1 079 876 | 938 627 | 755 947 | 887 087 | 589 608 | 587 807 | 361 280 | 292 416 | 219 799 | 237 997 | 160 826 |
| Egenkapital | 553 890 | 306 765 | 216 298 | 166 729 | 302 144 | 317 303 | 282 128 | 109 043 | 75 318 | 73 724 | 90 980 | 29 847 |
| Sum gjeld | 703 737 | 773 111 | 722 329 | 589 218 | 584 943 | 272 305 | 305 679 | 252 237 | 217 098 | 146 075 | 147 017 | 130 979 |
| Kortsiktig gjeld | 703 737 | 773 111 | 722 329 | 589 218 | 584 943 | 272 305 | 305 679 | 252 237 | 217 098 | 146 075 | — | 88 654 |
| Egenkapitalandel | 44 % | 28,4 % | 23 % | 22,1 % | 34,1 % | 53,8 % | 48 % | 30,2 % | 25,8 % | 33,5 % | 38,2 % | 18,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.